Gatvių apšvietimas: 8 dažniausiai užduodami klausimai

gatvių apšvietimas

Tamsiuoju paros metu įvyksta daug nemalonių nutikimų: eismo įvykių, vagysčių ir kt., todėl gatvių apšvietimas tokiais atvejais atlieka labai svarbų vaidmenį. Tinkamai pasirinktas gatvės apšvietimas padeda užtikrinti gyvenamųjų kvartalų saugumą bei tam tikrai erdvei suteikia patrauklų estetinį vaizdą. Tačiau, siekiant pasirinkti tinkamiausią gatvės apšvietimą vienai ar kitai vietovei, neretai iškyla įvairių klausimų. Atsakome į 8 dažniausiai užduodamus klausimus apie gatvių apšvietimą.

1. Gatvės apšvietimas: į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis?

Gatvės apšvietimas turėtų būti pasirenkamas atsižvelgiant į keletą svarbių kriterijų. Pirmiausia, rekomenduojame įvertinti gatvių šviestuvų skleidžiamos šviesos galingumą, kuris yra skaičiuojamas liumenais (lm). Verta žinoti, kad kuo daugiau liumenų turi gatvės šviestuvas, tuo ryškesnis bus gatvės apšvietimas.

Gatvių apšvietimo sprendimai taip pat turėtų būti pasirenkami skiriant dėmesį aplinkosaugai, t. y verčiau rinktis LED gatvių šviestuvus, kurie taupo energiją, nei, pavyzdžiui, šviestuvus su netaupiomis natrio ir metalo halogeno lempomis. UAB ,,SID apšvietimas“, daugiau nei 10 metų besispecializuojanti apšvietimo spendimų srityje bei apšvietusi ne vieną Lietuvos miesto centrą ar senamiestį, savo klientams siūlo apsvarstyti savivaldybėje eksploatuojamų gatvių, parkų, aikščių šviestuvų su netaupiomis natrio ir metalo halogeno lempomis atnaujinimo poreikį į energiją taupančius ir šiuolaikiškus LED šviestuvus su šviesos diodų moduliais. LED moduliai sumontuojami esamuose šviestuvuose pagal kiekvienos gatvės šviestuvų modifikacijos reikalavimus ir gatvės apšvietimo šviesotechninius skaičiavimus, pakeičiant netaupias lempas. Tokiu būdu LED modulis pakeičiamas itin greitai, o modifikavimą gali atlikti gatvių apšvietimo tinklus eksploatuojanti įmonė kaip nesudėtingą, įprastą šviestuvo remontą.

Rinkdamiesi gatvių apšvietimo sprendimus, taip pat skirkite dėmesį gatvių šviestuvų dizainui. Skirtingi gatvių šviestuvų gamintojai siūlo itin platų gaminių pasirinkimą, todėl rinktis – tikrai yra iš ko. UAB ,,SID apšvietimas“ asortimente – išskirtinių formų, unikalaus dizaino modernaus bei klasikinio stiliaus šviestuvai, skirti funkcionaliam šiuolaikinių miesto erdvių bei gatvių apšvietimui.

Gatvių šviestuvo pasirinkimui taip pat svarbūs dar keli aspektai: galia (W), optika, šviesos srautas (lm), aplinkos spinduliuojamas apšvietimas, taip pat tai, ar yra foninis apšvietimas. Kiekvienu atveju, kokiam gatvių šviestuvų parametrui reikėtų skirti didžiausią dėmesį renkantis, verta pasikonsultuoti su mūsų specialistais. Mūsų įmonėje dirbanti ilgametę patirtį sukaupusių specialistų komanda teikia nemokamas konsultacijas be jokių išankstinių įsipareigojimų.

2. Ką reiškia ,,taupus gatvės apšvietimas“?

Paprastai tariant, taupus gatvės apšvietimas yra tas, kuris taupiai naudoja energiją. Toks gatvės apšvietimas įrengtas pasitelkiant modernias technologijas ir šiuolaikinius sprendimus, pavyzdžiui, seni gatvių šviestuvai pakeičiami pažangiais ir elektrą taupančiais šviesos diodų (LED) šviestuvais. Taupus gatvių apšvietimas taip pat yra įrengtas atsižvelgiant į numatytus normatyvus (EN 13201) bei atitinkantis kategoriją ir eismo sąlygas.

3. Kokie gatvių šviestuvai laikomi taupiais?

Taupiais laikomi tokie gatvių šviestuvai, kurie pasižymi dideliu šviestuvų liginamuoju efektyvumu (lm/W). Tai reiškia, kad kuo didesnis lyginamasis efektyvumas (lm/W), tuo didesnį šviesos srautą sugeneruoja 1 W galios gatvių šviestuvai.

Taupiais taip pat laikomi tokie gatvių šviestuvai, kurie yra ilgaamžiai ir tarnauja ne mažiau kaip 100 000 h (apie 20 metų).

4. Kokie gatvių šviestuvai yra geriausi?

Vieno aiškaus atsakymo, kokie gatvių šviestuvai yra geriausi, nėra, tačiau, renkantis gatvių apšvietimo sprendimus, verta atsižvelgti į keletą svarbių dalykų. Aukštos kokybės gatvių šviestuvai yra II elektrosaugos klasės, jų šviesos šaltinis atitinka fotobiologinės saugos standartą IEC/TR62471, standartą taip pat atitinka vibracijos testas, jie turi CE/ENEC sertifikatus, taip pat sumažina CO2 emisiją bei turi IP66 (elektrotechnikos atsparumo klasę nuo šalutinio dulkių ir drėgmės poveikio) ir IK09 (apsaugos klasę).

Savo klientams siūlome gatvių šviestuvų modelius, kurie atitinka visus išvardytus aukštos kokybės gatvių šviestuvų reikalavimus: ORN, LaFoglia, VIRGO, TARUS, IZAR, VESTA, LAMPARA, WOLTRON.

5. Po kurio laiko atsiperka LED gatvės šviestuvai?

LED gatvės šviestuvų atsiperkamumas priklauso nuo situacijos, kurį valdymą pasirinksite: Virtual midnight, Astro- DIM, Dynadimmer, DDF, DDF2, DDF3, CLO, Nema, Zhaga, DALI, Smart City, Wi-Fi, Powerline, MidiBlue, MicroBlue, CPANet, Owlet, ZigBee, Bluetooth, Fai Tai, kontroleris/valdiklis, programinė įranga.

Jei turimi gatvių šviestuvai yra su natrio lempomis (SON-T), juos galima pakeisti į LED apšvietimą (Retrofit modelis/ReLED modelis), kuriam suteikiama 10 metų garantija.

6. Kokia garantija yra suteikiama gatvių šviestuvams?

Skirtingi gamintojai savo produkcijai suteikia įvairios trukmės gamyklinę garantiją. UAB ,,SID apšvietimas“ savo tiekiamai produkcijai suteikia 10 m. gamyklinę garantiją, o, išskirtiniais atvejais, ji pratęsiama net iki 15 m.

7. Kokie yra pagrindiniai LED apšvietimo privalumai?

LED apšvietimas turi daugybę privalumų, dėl kurių į jį verta investuoti.

  • LED apšvietimo sprendimai – patikimi bei ilgaamžiai;
  • LED gatvės apšvietimas taupo elektros energiją;
  • LED gatvės apšvietimas – momentinis, kadangi nereikia laukti, kol gatvių šviestuvų šviesa pasieks maksimalų ryškumą;
  • LED gatvių apšvietimas palankus aplinkai;
  • LED gatvės apšvietimas suteikia galimybę sukoncentruoti šviesą į reikiamą tašką;
  • LED gatvių šviestuvų dizainų ir formų pasirinkimas rinkoje – itin didelis.

8. Kiek laiko tarnauja LED gatvių šviestuvai?

Priklausomai nuo gatvių šviestuvų modelių ir aplinkos, gaminių tarnavimo laikas svyruoja nuo 30 000 h iki 100 000 h.  

UAB ,,SID apšvietimas“ siūlo unikalių formų, įvairių dydžių, šiuolaikiško stiliaus gatvių šviestuvus Jūsų miesto, miestelio ar kitos vietovės gatvėms. Ieškantiems ekonomiško, efektyvaus ir laiko patikrinto gatvių apšvietimo sprendimo, ilgametę patirtį sukaupę įmonėje dirbantys specialistai pakonsultuos rūpimais klausimais bei padės atrasti geriausią gatvių apšvietimo pasirinkimą.